Dirvožemio agrocheminiai tyrimai
Dirvožemio pH, fosforas ir kalis parodo dirvožemio sukultūrinimo lygį. Šių rodiklių tyrimai yra būtini norint kokybiškai pasitręšti dirvą. Dirvožemio laboratoriniai tyrimai atliekami kas 3-4 metus. Jungtinis mėginys imamas iš 3,5 – 4 ha ploto, o jeigu lauko dirvožemiai labai įvairuoja, reikia imti daugiau mėginių.
Preciziškai tikslus tręšimas laukuose
dirbkite efektyviau, PAdidinkite derlingumą
Naudojant moderniąsias technologijas skirtingoms lauko vietoms atiduodamas tikslus reikiamų trąšų kiekis. Ištyrę, kiek dirvožemyje yra augalams prieinamo fosforo ir kalio, sudarome skaitmeninius laukų tręšimo žemėlapius, perkeliame juos į traktoriuje esantį GPS navigatorių, kuris valdo tręštuvą. Su kompiuterine programa, skirta pažangiam ūkio valdymui, galime netik sudaryti skaitmeninius tręšimo žemėlapius, bet ir lyginti juos su laukų derlingumo žemėlapiais.
GreenSeeker – tiksliam tręšimui azoto trąšomis
Su Trimble GreenSeeker pasėlių kokybės matavimo sistema galėsite efektyviai ir tiksliai valdyti trąšas dirbant lauke. Su GreenSeeker pagalba, galėsite tręšti lauką kintama norma tinkamoje vietoje, tinkamu laiku. Sistema matuoja pasėlių kokybę ir atitinkamai toje vietoje paskirsto trąšų kiekį. Tai leis sumažinti išlaidas trąšoms bei ženkliai padidins Jūsų derliaus produktyvumą.
PAGRINDINĖS SAVYBĖS:
- Realiu laiku atlieka matavimus kintamos normos tręšimui
- Gali būti montuojamas ant purkštuvo/barstyklės sijų
- Veikia su dauguma barstyklių kompiuterių
- Suderinamas tik su FmX navigatorium
- Naudoja optinius daviklius pasėlių kokybės nustatymui
- Galima dirbti tiek dieną, tiek naktį
Tręšimo planų rengimas pagal galiojančius reikalavimus
Remiantis Lietuvos Respublikos įstatymu Nr. D1-367/3D-342 „Aplinkosaugos reikalavimai mėšlui tvarkyti“,nuo 2012 m. tręšimo planą privalo turėti ūkio subjektai, tręšiantys daugiau nei 50 ha žemės ūkio naudmenų organinėmis trąšomis. Tręšimo planas sudaromas kiekvienais metais prieš pradedant tręšti laukus. Plane nurodomi tręšiamų laukų žemėlapiai su pažymėtomis paviršinių vandens telkinių apsauginėmis zonomis ir tręšimo kalendorinis grafikas (mėnesiais). Tręšimo planui sudaryti naudojami ne senesni kaip 3 metų azoto, fosforo ir kalio kiekių dirvožemio tyrimai.